fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Художня обробка шкіри

В Україні мистецтво художньої обробки шкіри має давнє походження і в наш час відомі народні майстри й професійні дизайнери, які з  успіхом продовжують народні традиції та створюють нові вироби.

Навчальний процес гуртка художньої обробки шкіри зорієнтований на опанування основних технік виготовлення декоративних виробів зі шкіри (прикрас, аксесуарів та інтер*єрних композицій). Ознайомившись з прийомами художньої обробки шкіри, вихованці знаходять свій власний стиль.

Мета гуртка – долучити дітей до мистецтва через ознайомлення з історичними аспектами і розвитком художньої обробки шкіри в Україні та світі.

Завдання керівника гуртка полягає в розширенні знань, освоєнню навичок і вмінь створювати декоративні вироби зі шкіри у різних техніках. 

Заняття розраховані на дітей шкільного віку по 6 годин на тиждень для кожної групи.

На заняттях початкового рівня першого року навчання вихованці знайомляться з історією мистецтва художньої обробки шкіри, здійснюють перші кроки у виготовленні шкіряних виробів (картини, прикраси, сувеніри).

На заняттях основного рівня гуртківці закріплюють набуті навики та уміння. Вони самостійно працюють з ескізами, кресленнями, поглиблюють свої знання а також створюють виріб за власним задумом.

Завдання, які вирішує керівник гуртка:

  • розширити знання гуртківців про декоративне мистецтво, особливості художньої обробки шкіри;
  • ознайомити дітей із традиційними та авторськими техніками обробки шкіри;
  • навчити гуртківців працювати із матеріалами та інструментами під час створення картин і прикрас із шкіри;
  • виховувати дітей на засадах  народних звичаїв і мистецьких традицій;
  • формувати у молоді художній смак, естетичне світосприйняття, почуття прекрасного.

Шкіра – стійка й міцна, гнучка й еластична, має добре виражену фактуру, рівномірно фарбується, піддатлива до зшивання, тиснення, інкрустації, плетення тощо, що уможливило велику кількість оригінальних та ексклюзивних технік та прийомів.

Теоретичні заняття передбачають ознайомлення дітей з історією виникнення та розвитком ремесла з художньої обробки шкіри, різноманітністю технік та прийомів. Для кращого засвоєння матеріалу передбачається проведення екскурсій на виставки та в музеї, ознайомлення з творчістю майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Робота зі шкірою – чудовий метод розвитку творчості та компетентностей особистості, розумових здібностей, мислення, естетичного смаку.

Також передбачено використання ілюстративного матеріалу, фотографій та безпосередньо зразків виробів.

Практичні заняття передбачають безпосереднє вивчення традиційних та авторських технік та прийомів художньої обробки шкіри, використання матеріалів, інструментів, приладдя. На заняттях практикується виконання тренувальних вправ щодо виконання окремих прийомів, з яких складається технологія, після цього виконується практична робота, де діти  застосовують вивчені прийоми.

На занятті використовуються не тільки традиційні техніки шкіряного ремесла, а також авторська техніка свого керівника.

Експериментуючи з матеріалами, формою, кольором, ми з дітьми намагаємось створити щось зовсім нове, незвичайне та цікаве.

Залежно від віку вихованців, змінюється складність виробів, кожної теми та кількість годин на їх виконання.