Кераміка

Тут все по-дорослому, все дуже творчо, дуже фахово, дуже вимогливо. Традиційні форми, технології та сюжети поєднюються з нестримною дитячою фантазією – і народжуються чудові, виразні та зворушливі образи казкових та народних героїв, фантастичних істот, різноманітних добрих та кумедних тварин: від традиційних баранчиків до екзотичних жирафів, від мрійливих корівок до співучих жабок, тематичні подарунки для рідних та друзів, або дитячі забавки: коники, свистунці, брязкальця.

На заняттях у гуртку «Кераміка» діти знайомляться не тільки з технікою виготовлення виробів, а й з історією кераміки, з традиціями українського гончарства різних регіонів, з професіями гончара, скульптора, дизайнера.

Діти, виконуючи творчі завдання, ліплять з натури, по пам’яті і з уяви, займаються малюнком, декоративним ліпленням, а також вивчають витвори мистецтва професійних скульпторів, відвідуючи виставки, галереї, майстер-класи.

Вихованці гуртка вчаться виготовляти різноманітні прикраси, декоративний посуд, панно, народні іграшки, свищики, ліплять з натури натюрморти, рельєфні композиції народної тематики, домашніх тварин і птахів з натури. На заняттях у гуртку діти спілкуються, вчаться оцінювати свою роботу та роботи інших гуртківців. Вихованці гуртка із задоволенням залучають до творчого процесу своїх батьків, що сприяє єдності сім’ї, адже для дитини є важливим те, щоб її підтримали в перших кроках творчості.

Підготовка до кожної виставки – довгий та кропіткий процес, під час якого не тільки удосконалюються уміння та навички гуртківців, але й виховуються такі необхідні риси, як працелюбність, наполегливість, старанність, відбувається згуртування дитячого колективу формування почуття здорової конкуренції.

Багато випускників гуртка стали художниками, дизайнерами, членами Національної спілки народних майстрів України.